Eczacıbaşı eski yıldızı Naz Aydemir’i renklerine bağladı

Yeni dönem çalışmalarını sürdüren Eczacıbaşı Dynavit bu kapsamda, altyapısından yetiştirdiği ve 2004-2009 dönemleri ortasında formasını giyen deneyimli pasör Naz Aydemir Akyol’u takımına dahil etti. Eczacıbaşı Spor Kulübü Lideri Faruk Eczacıbaşı, transferle ilgili yaptığı açıklamada, “Kulübümüzün kültürünü çok uygun bilen altyapımızdan yetiştirdiğimiz değerli pasörümüz Naz’ın tekrar yuvasına dönmesinden dolayı çok sevinçliyiz. Naz’la birlikte güçlenerek yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Transfer ile ilgili görüşlerini aktaran Naz Aydemir Akyol, “Voleybola 9 yaşında başladığım yere tekrar dönüyor olmak benim için çok büyük bir memnunluk. Turuncu beyazlı renkleri giyeceğim için çok memnunum. Umarım uzun vakittir kazanmadığımız başarılara bu dönemde daima birlikte ulaşırız” biçiminde konuştu

Eczacıbaşı Spor Kulübü İdare Şurası Üyesi Erdal Karamercan ise, “Naz, altyapımızda yetişmiş çok pahalı bir atletimiz. Kendisini 15 yaşından beri yakından tanıyorum. Naz’ı takip ettiğimiz yıllar boyunca her vakit Türk voleyboluna büyük bir değer kazandırmış olmanın memnunluğunu yaşadık. Kulübümüzde forma giymediği vakitlerde bile biz onu her vakit Eczacıbaşı’lı olarak gördük. Dünyanın sayılı antrenörleriyle çalışma imkanını bulduğu için kendi alanının dünyada sayılı atletlerinden biridir. Tekrar yuvasına dönmüş olmasından dolayı büyük memnunluk duyuyorum” diye konuştu.

NAZ AYDEMİR AKYOL KİMDİR

1990 doğumlu ulusal kadro oyuncusu Naz Aydemir Akyol 188 cm uzunluğunda ve pasör olarak vazife yapıyor. Mesleğine Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde başlayan deneyimli pasör, mesleği boyunca, Eczacıbaşı, Fenerbahçe ve Türk Hava Yolları kadrolarında oynadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir